Jdi na obsah Jdi na menu
 


Náš rok 2013

 Po smrti leonky Barunky nám přibyla do smečky brabantička Janina www.odpetrskebrany.estranky.cz/clanky/aktuality-_news_/zivot-jde-dal.html. Naše letošní aktivity se opět točí kolem agilit, ale i nově s Janinou kolem cvičení obedience.

 

Odpolednídvouzkoušky PetCenterxLahovičky 14.6.13

Zkoušky se měly konat již 30.5. v Lahovičkách, vzhledem k povodním se termín posunul o 14 dní a z vytopených Lahoviček se agility přesunuly do Horních Počernic. Běhalo se v pátek, naše kategorie A1 od 18.hod, takže jsem stíhala i ve všední den po práci. 

Zkoušky posuzovala jako své první závody rozhodčí Katka Lérová. 

Apolenka se mi zdála trochu vykolejená, páteční závody byly i pro ni asi něco nového. První běh běžela ale krásně a mou chybou (jak jinak) vběhla do jiné díry tunelu a byl to disk:

Druhý běh jsme zvládly na jedničku, bez chyby a 3.místo z 11 startujících. : a další výborná do sbírky

 

Neoficiální závody agility ZKO St.Boleslav - 9.6.13

I s Janinou trénujeme agility, i když se střídavým úspěchem. Má ,,své dny,, kdy ji běhání nezajímá a dělá primadonu. Ale je velmi chytrá a učenlivá.

Vyrazili jsme v početné sestavě BADAFáků zaběhat si neof.závody na nově vznikající cvičák. Běžely se dva běhy jumping a agility, Janina v začátečnících a Poly v pokročilých. 

Poly se v prvním běhu umístila na bedně, ve druhém jsme se zamotali do slalomu. Ale na závodech jsme byli hlavně kvůli Janině, aby se otrkala. Běhala velmi hezky, chyby co jsme udělaly, byly chyby paničky. Celkové umístění bohužel neuvádím, pořadatelé je nikde nenapsali a přes urgence se chovali jako mrtvý brouk. No, co dodat. Den jsme si nicméně krásné užili s celou partou ze cvičáku.dsc_6399.jpgimg_0224.jpg

Dvoudenní zkoušky - Mariánské Lázně - 18.-19.5.13

Do Mariánských Lázní jsme vyrazili v pátek v sestavě Barney se Štěpánkou, Martina s Vénou a Bíbou, Já, Poly, Jani a na jeden den Terezka s Kuki. Ubytování jsme měli objednané v Lokomotivě, příjemné bydlení na okraji města. Pátek jsme zasvětili prohlídce Mariánských Lázní, Martina zde nějaký čas působila, provedla nás po nejkrásnějších a nejzajímavějších místech. Dokonce jsme s psíky absolvovali jízdu lanovkou. Jak se říká, já a Poly jsme seděly v přeplněném kupé. Lanovka byla pro dva, Poly značně nervozní z neznámého se pokoušela za jízdy vystupovat. Ale nakonec jsme vše zvládly. Fotky hlavně z pátečního výletování:http://badafa.rajce.idnes.cz/Vikend_plny_zkousek-Marianske_lazne-2013/

Závody - 4 zkoušky + jumping -se konaly na koupališti Lido v sobotu a neděli. Po celonočních deštích rozhodčí rozhodla o umístění parkuru na písčité pláži, protože trávník byl nacucaný vodou. Velmi zajímavá zkušenost.p1080742.jpg

POly jako malá rarita pro místní, kteří leonka na parkuru ještě neviděli, ostudu neudělala. Běhala krásně, bavilo ji to a vyběhali jsme si v prvním běhu 3. místo a v druhém 5. a dvě zkoušky splněné na výborně. První běh bez chyby a druhý pouze skočená zona. Moje velká šikulka. V naší třídě běhalo 17 psů, konkurence docela početná. Jako poslední běh jumping pro všechny třídy najednou. Poly zcela bezchybně, pouze moje zaváhání u tunelu na konci parkuru nás odsunulo na 20.místo z 41 startujících.

V neděli jsme si zopakovali krásný rychlý běh na výborně a 9. místo z 18 psů. Opět jako chyba skočená zona. Druhý běh jsme se diskvalifikovali, ovšem mojí chybou, ztratila jsem se ......

Závody se mi moc líbily, samozřejmě protože jsme si odváželi 3 splněné zkoušky na výbornou a krásný pocit z Apolenky, která běhala jako mladice, ale dík patří i Martině a Štěpánce, které vytvořily krásnou výletní armosféru. Prostě velký relax a pohoda.

 

Závody agility - Superpes - Lysá n.Labem - 4.5.13

Trochu tradicí se staly výjezdy našeho klubu na jarní závody do Lysé. I letos se nás tady sešlo hodně:

img_0505.jpg

Jela s námi i Janina, chtěla jsem, aby se účastnila jako předskokan, ale paní rozhodčí Pánková nám to nedovolila, Janině chyběly do ,,agilitní plnoletosti (18měsíců),, nějaké ty týdny. 

Paní Pánková stavěla hodně těžké parkury, s jumpingem si poradil jenom málokterý tým. O to jsem měla větší radost, když jsme to s Poly zvládly na 8. místě z 28 psů, včetně psů běhajících již v třídách A2,3. 8 týmů doběhlo, zbytek byl diskvalifikace.

Po jumpingu následovala zkouška. Také krása. 2.místo z 10 psů a zkouška na výborně

Běh open agility jsme už dali s diskvalifikací, Apolenka byla již evidentně utahaná, sluníčko n ás nešetřilo.

img_7071.jpg 

Dvouzkoušky - Kyje - 13.4.13

V Kyjích na závodech jsme už párkrát byli, loni jsme si zde splnili v říjnu třetí zkoušku na výborně. Letos parkury stavěl rozhodčí Diviš a zahraniční rozhodčí. 

Naše běhy : 1. parkur - VD - skočená zona - 9. z 37 psů

                       2. parkur - disk

558680_584516591567599_211165616_n.jpg

 Nás disk - skočená  dálka a ještě podélně

 

Velikonoční klubové závody Klánovice - 31.3.13

Tradicí se na našem cvičáku staly velikonoční závody. Závodů se účastnila jenom Apolenka, běhala krásně, jumping doběhla na 4. místě, agility na 3. místě. V součtech jsme skončili z 9 psů na místě 2. A pár krásných fotek od Aničky Postníkové

3626_579195712099687_1848671665_n.jpg733783_579195695433022_1379763626_n.jpg