Jdi na obsah Jdi na menu
 


AGILITY 2011

 

 Navštěvujeme s mladší Apolenkou agility na cvičišti v Klánovicích. Apolenka není žádná velká skokanka ani ,,bláznivá agiliťačka,, , ale společné neděle si užijeme ona i já. Máme nové kamarády lidské i psí. 

     

Obrazek

Klubové závody družstev - 30.10.11

Již druhého ročníku závodu družstev jsme se účastnili ve stejné sestavě jako loni pod názvem ROCOPOL. Bohužel nám ale onemocněl parťák Coddy, musely jsme to zvládnout v sestavě Poly a Roxie. Trenérka Monika nám připravila zajímavý závod, skládal se ze štafety, každý z družstva běžel jednu sekvenci a předal štafetu dalšímu. 

Rozhodčí Monika a naše družstvo: Roxie-Lenka, Poly

pa300084.jpg

 

 Druhý běh cca 6 skoček za sebou, otočka a zase zpět. Formou vyřazování. My s Poly vypadly již v prvním kole, Roxie vyhrála.

imgp6363.jpg

 

Poslední byl klasický parkur s jednadvaceti překážkami. imgp6550.jpg

 Bohužel byla zařazena i kladina, na které jsme se ,,uvařili,,. Jinak jsem byla s během Apolenky spokojená, přesto, že u ní probíhá falešná březost, běžela pěkně. Čest našeho družstva opět zachránila Roxie, běžela moc hezky, bez diskvalifikace.

Celkově jsme se umístili na 1.místě.Děkujeme trenérce Monice za organizaci krásného dne, všem klánovickým agiliťákům za skvělou atmosféru a nakonec i za skvělé fotečky Anetě Obrusníkové a Coddy Petře

 

Předváděčka agilit - tvrz Hummer- 28.9.11 

Po pádu Apolenky v Mostě na závodech 29.5.11 máme stále problémy s kladinou. Zkusili jsme další dvojzkoušky v Modřanech v srpnu, ale Apolenka měla takové problémy, že jeden běh BO a druhý vůbec nedokončila. Stále trénujeme, ale když už se daří, opět uklouzne, naposledy byl pád docela bolestivý. Dáváme si chvíli od kladiny pohov , tzn. i závody jsou pro nás nyní tabu.

Ráda jsem se proto s Apolenkou účastnila předváděcí akce na tvrzi Hummer v Horních Počernicích. Sešlo se nás tady z našeho cvičáku asi deset včetně trenérky Moniky. Místa bylo málo, každý si podle postavených překážek vymyslel svůj parkur, který zaběhl.

 img_3610.jpg

 V úvodu jsme se divákům představili a řekli něco málo o svém pejskovi.

img_3624.jpg

 Apolenka běhala hezky, divákům se ,,mamutek,, líbil. Diváci vůbec byli fajn, fandili, tleskali. Myslím, že o agilitách většina z nich slyšela poprvé

img_3648.jpg

 Za krásné fotky děkuji panu Václavovi Čadkovi

 

1.Modřanské dvojzkoušky 31.7.11

 t_dvojzkousky_modrany015.jpg

Po delší době naše další závody. Vstávali jsme  hodně brzy, přivítalo nás mokré a studené cvičiště v Modřanech. Posuzovala paní Novotná. Postavila první parkur se svými oblíbenými tunely (3), ani jeden nedala Poly na první pokus. Takže disk - 3 odmítnutí. Na kladinu, ze které na zkouškách v Mostě spadla šla Poly hodně váhavě a na druhý pokus.

Druhý běh byl již lepší, doběhli jsme bez diskvalifikace, zmotali jsme se v slalomu, další byla moje chyba, kdy jsem zbytečně zkřížila a Poly jsem zamotala hlavu a zbrzdila ji v rozeběhu - shozená laťka. Vysloužili jsme si známku D a 9.místo z 23 startujících. 

Celkově jsem byla i přes naše slabé výsledky spokojená, protože se Poly opět trochu rozhýbala, po falešné březosti, kdy byla pomalá a neochotná, to byl ,,fofr,, .

t_dvojzkousky_modrany014.jpg

 

 Naše agilitění polovina května, červen

29.5. jsme jeli na závody až do Mostu. Jednalo se opět o dvojzkoušky, zde se potvrdila ,,kondice-nekondice,, Apolenky.  Běhala pomalu, vrchol všeho byl pád z kladiny. Nebyla to ale její vina, kladina byla špatně podložená a pod její vahou se rozkymácela a Poly se nahoře neudržela. To vše se stalo v prvním běhu, po delším přemlouvání na kladinu nastoupila a pomalu ji přešla. Ve druhém běhu byla kladina dvakrát, abychom se nenudili , Apolenka ji statečně přešla, ale jistota byla pryč. Běh byl jenom s jedním odmítnutním, ale dostali jsme trestné body za čas (loudavá kladina).

Doma jsem se utvrdila v tom, že Poly není úplně fit, plno děr na zahradě, jiné chování - falešná březost. Celý červen jsem dala Poly pauzu od tréninků .

 

 

Závody agility - SUPERPES - Lysá nad Labem - 14.5.11

Na cvičáku v Lysé jsme se sešli z našeho klánovického agiliťáckého sdružení v hojném počtu, včetně trenérky Moniky. Nebudu vypisovat jmenovitě, bylo nás minimálně deset . 

Běhy posuzovala rozhodčí Glocknerová, staví hezké a pro mně příjemné parkury. První běh jumping, který běželi všichni přihlášení včetně třídy A2 a 3. Diskli jsme se s Apolenkou moji vinou, chtěla jsem ji vytlačit na skočku a shodila jsem kolenem bočnici. Apolenka první polovinu běžela hodně roztržitě, druhou se chytla a doběhla docela v dobrém tempu. 

Pak následovala zkouška, ta byla tak lehká, že když jsme ji doběhli se třemi chybami, tak jsem byla už fakt naštvaná. Na třetí běh agility, který běží opět všichni včetně 2 a 3, jsem už vůbec neměla chuť. ALE- Poly vystřihla parkur jako profík, bez chyby, porazili jsme i ostřílené borce - 6.místo z 38 startujících! Kdyby to byla zkouška, měli bychom splněno na výborně.Hned se mi nálada zlepšila. Já si přeju tu poslední zkoušku, která nám chybí, asi moc a pak se nedaří. 29.5.11 jedeme na dvojzkoušky do Mostu, tak doufám, že už konečně třetí zkoušku na V splníme.

Ze závodů máme krásné fotky od Petry, Veroniky... děkujeme : www.odpetrskebrany.estranky.cz/fotoalbum/agility/zavody-agility---superpes-lysa-n-l-14.5.2011/ 

img_0073.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 dsc00801.jpg

Jumping - disk

Zkouška - D

Agility - 6.místo z 38 startujících

 

Dvojzkoušky agility - Mělník - 25.4.11

Už ráno se mi na velikonoční pondělí Apolenka nezdála, už večer nezbaštila svoji porci kuřecích krčků. Do Mělníka jsme vyrazili po obědě, naše kategorie běhala až odpoledne. 

Běhy posuzovala rozhodčí Plíštilová. Postavila docela těžké parkury, terén byl z kopce do kopce. První běh se nám povedl jakž takž, uvařili jsme se na zdi, odmítnutí a ještě Poly shodila. Skončili jsme na 6.místě ze 14, zkouška za VD. Druhý běh mě Poly vypekla, dvě první překážky skočila a na kladinu už prostě nešla. To se mi ještě nestalo na závodech a dost mě to rozhodilo. Z parkuru jsme raději odešli-DISKimg_8927.jpg

 

Klubový velikonoční závod - 17.4.11

Tradičně na velikonoce se na našem cvičáku v Klánovicích pořádá závod. Ráno se nás sešlo asi 30, včetně agiliťáckých štěňátek. Závody byly rozdělené do kategorií štěňata, začátečníci, závodící. 

My spadali samozřejmě do kategorie závodící, bylo nás v Large celkem 6. První parkur nám postavila trenérka Monika hodně těžký, dlouhý a obtížnost trojek. Také jsme všichni dopadli jako sedláci u Chlumce, všichni largové se diskli.

Druhý běh jumping byl oproti openu ,,brnkačka,,. Ovšem ne pro nás, Poly byla celá ,,chcíplá,, nechtěla běžet. Přikládala jsem to únavě ze závodů v sobotu.

Celkově jsme skončili na druhém místě, ale nebyla jsem spokojená, jak je vidět na videu (děkujeme za ně Monice)Poly to moc nešlo a o sobě ani nemluvím.

Kromě našich výkonů se nám na závodech líbilo, popovídali jsme a užili si slunečnou neděli mezi agiliťáckými spřízněnými dušemi  .       

 

 

 

Dvojzkoušky - Horní Počernice - 16.4.11

Areál Pet Centra v Horních Počernicích máme za bukem, nemohli jsme se neúčastnit. Počasí nádhera, prostředí známé a příjemné. Parkury stavěla paní rozhodčí Novotná. 

První běh jsme zvládli krásně, jenom opět skočená zona, jinak bez chyby. Získali jsme další známku výbornou a 4. místo z 19ti pejsků.

Druhý běh mě trochu ,,paralyzoval,, , protože paní rozhodčí postavila naši obávanou houpačku. Kromě jiného Poly začíná odmítat zůstat ležet a čekat na startu, takže měla málo místa na skočení první skočky, houpačku jsme dali bez chyby, i když opět ve formě letu. Ještě odmítačka na skočce, kdy jsem si Poly nepohlídala, celkově ze zkoušky známka D a 10.místo.   

V součtech jsme obsadili 3. místo - z 19ti startujících. 

Video máme od Katky Doubkové,díky

 

Dvojzkoušky - 9.4.11 Kyje-Hloubětín

Tak do toho příspěvku se mi opravdu nechce.

Závody se konaly na cvičišti Osa Hloubětín, probíhaly na dvou parkurech najednou, takže to docela utíkalo. Apolenka běžela letos zatím své nejlepší běhy .

Nemám ze závodů video, takže naše snažení trochu popíšu.

První parkur pískal rozhodčí z Chorvatska, nepřišel mi těžký, Poly byla šikovná, jenom jedna chyba-náběh do slalomu. Běh jsme ukončili s tím, že máme tedy výbornou, když jenom jedna chyba. Ale po vyvěšení výsledků - VD - rozhodčí určil hodně drsnou postupovku, takže jsme dostali trestné body za čas. 

Za druhý parkur bych si nejraději nafackovala.  Parkur stavěla paní nebo slečna Glocknerová. Poly byla opět skvělá, celý parkur bez chyby a dost rychle. V cíli jsem byla tak šťástná, že jsme konečně dali běh bez chyby, že jsem strčila pamlsek Poly ještě před páskou-DISK! Hodně dlouho jsem  nemohla svoji hloupost rozdejchat. Ke všemu jsme přišli o umístění, v nejhorším případě bychom byli čtvrtí ze 30 psů. No není to na facku?

1.běh -  13. ze 30 startujících

cimg0594.jpg

  

 

Arion Cup - Letňany - 31.3.-3.4.11 arion-cup.jpg

Agiliťácký ,,maraton,, se konal v PVA Letňany. S Apolenkou jsme se přihlásili pouze na poslední den neděli. Závody (dvojzkoušky) se konaly v hale, od rána do pěti hodin, strávili jsme zde celý den, ale bylo to krásné odpoledne, hlavně jsme koooonečně udělali jednu zkoušku na výbornou. První parkur stavěl pan rozhodčí Glabazňa, který má doma také fenu leonbergera. Myslím, že byl hodně překvapen, když viděl leonbergera na startu. Po skončení závodů nás chválil, a říkal, že je Poly úžasná.  

Druhý parkur byl od paní rozhodčí Pánkové. 

Vše nám opět nahrála Katka Doubková Poly hárá, takže je patřičně na parkurech lenošivá, odpočinková

První zkouška- 2. místo

Druhá zkouška - 4.místo

 

Dvojzkoušky Svojetice - 12.3.11

Tak jsme se opět pokusili získat zkoušku na výbornou. Ale kdepak. Naopak jsme rozšířili naši sbírku a známku dobrá. Ale nevadí. Byl krásný slunečný den, hezky jsme si zaběhali. Parkury stavěl p.Rybář. V prvním běhu nás zradil slalom, byl postavený u kraje parkuru, kousek od otevřených vrat. Hodně pejsků se zde disklo. 

Druhý parkur jsem totálně zvrtala, utekla jsem Apolence, takže jsme minuly (my holky-y) zeď, jinak parkur až do posledních dvou překážek bez chyby. Ale..  Na posledních dvou překážkách - kladina-nešlápnutá zona a k velké smůle Poly shodila poslední překážku ocasem.

Video nám opět krásně zpracovala Katka Doubková,díky

Výsledky : 1.zkouška - 17.místo z 29 startujících

                    2.zkouška - 11.místo z 29 startujících 

   

 Dvojzkoušky - Řitka - 25.2.11

Tak dneska to byla ,,holomajzna,,. Měla jsem místy pocit, že jsme na zkouškách omylem, vůbec nám to nešlo. 

Do prvního parkuru dal pan rozhodčí stůl, a to už jsem věděla, že to nebude dobré. Diskly (my holky) jsme se hodně brzy, Poly mi proskočila kruh, který nebyl na řadě, následoval stůl, který jak jsem čekala Poly neustála. To už bylo hotovo, áčko přešla Poly napůl. U stolu jsme stačili ještě s panem rozhodčím podiskutovat - viz video, které máme natočené Míšou Coddýskovic. Díky.    

Ve druhém běhu byla houpačka, tu jsme zvládly v pohodě, dělal nám potíže slalom (který nám většinou jde). Ke konci parkuru Poly skočila překážku zpětně a opět disk.

Celkově pan rozhodčí Grygar přitvrdil, parkury nebyly zdaleka tak jednoduché, jako na zkouškách v lednu.

Naše skóre po třech oficiálních závodech 1:1 -  3xdisk, 3xVD. Nic moc

Dvojzoušky - Svojetice El Paso - 12.2.11

Opět jsme se pokusili o splnění dvou zkoušek na výbornou, ale opět jsme zaběhli jenom na VD.

Na ranči jsme se sešli z Klánovického cvičáku 3 - my, Lenka s Roxie a Katka s Dixi. Takže nám spolu čas rychle utekl, organizace byla skvělá, prostředí také, poseděli jsme i na kávičce v příjemné restauraci.

A jak se Poly snažila? První běh nic moc, chtěla mi odejít z parkuru otevřenými vraty za sluníčkem , nadělali jsme 3 chyby, - 14. místo z 22 startujících. Druhý běh byl o mnoho lepší, jednou Poly vypadla ze slalomu  a skočila nástupní zonu na kladině. (o té jsem nevěděla, tak jsem do poslední překážky myslela, že máme výbornou v kapse). 8. místo z 22 startujících.

Tady je video, opět za něj a jeho zpracování děkuji Katce Doubkové:

 

 

Neof.závody - Panda- 5.02.11

Dnes ve znamení DISK. V areálu cvičáku Panda-Praha 5 jsme byli na závodech již minulý rok na podzim a moc se nám tam líbilo. Dnes to bylo trochu zklamání. Bahna všude plno (za to nikdo nemůže), hala postavená na ledě, malých rozměrů, kde to pod drcenou gumou klouzalo. Jeden závodící běžel v kopačkách a byl na zemi každou chvíli. Na ledě byla sice drcená guma, ale klouzalo to i tak. Poly zažila při skoku také karambol.Také mi zde chyběla tréninková skočka, která se staví na rozskákání pejsků. 

Běh agility byl postaven pro kategorii large dost nahusto, velký pes se musel dost ,,lámat,,, také Poly kosila překážky o sto šest. Agility doběhli bez diskvalifikace pouze dva psy.

Jumping byl již postaven lépe ani nebyl těžký, ale Poly se mi diskla v tunelu.

Ale i pozitiva byla: Houpačku jsme zvládly (my holky) v pohodě a výsledky byly okamžitě po dobězích vyvěšeny, takže jsme mohly brzy odjet domů.P.S. - aktivně jsme  přihlášené ještě na 16.3.11 i se zaplacením startovného, snad se nám bude dařit lépe.

dsc03683.jpg

dsc03681.jpg

 

Naše první oficiální závody - Řitka - dvojzkoušky - 28.1.11

V pátek jsme vyjeli s velkým časovým náskokem na dvojzkoušky do Řitky. Program byl trochu ve skluzu, čekali jsme od půl páté do sedmi. A to je již Apolenka zvyklá doma zahřívat svůj pelíšek. O to víc ji musím pochválit, jak si na svých prvních oficiálních závodech vedla. Mráz 5 pod nulou, hala štěkajících psů, kam Poly nechtěla zpočátku strčit ani tlapku. Pan rozhodčí nastavil laťky na max.- tzn.65 cm., čekala nás houpačka, ale Poly zvládla vše s bravurou, jenom si trochu spletla houpačku s kladinou-zapomněla na houpačce zpomalit. To musíme ještě hodně natrénovat.   

Dopadli jsme podle výsledků jakž takž, vše je popsáno na videu, které nám natočila a krásně zpracovala Katka Doubková. 

Vánoční klubové závody 19.12.10

Mráz, sníh, klouzačka to všechno nás přivítalo ráno na cvičáku v Klánovicích. Na závody byla pozvaná a spravedlivě posuzovala rozhodčí sl.Vydrová. Parkury se posuzovaly podle platných pravidel, tzn.stejně jako závody oficiální. Běžely se dva běhy, jumping a open. Také štěňátka měla své závody, dva běhy - tunýlky a pár skoček. Ukázala, co se v kurzu naučila. A jako běh poslední byl běh páníčků, kteří si museli doběhnout pro dárek. Velká legrace a krásný relax, odpočinek od vánočního shonu.  V klubovně se topilo, stoly plné sladkostí a príma lidičky.

A jak jsme dopadli? Apolenka mi udělala velkou radost, obsadila první místo v součtu obou běhů. Skákala large, tak už jsem rozhodnuta : zažádala jsem o výkonnostní průkaz na příští rok a zkusíme oficiální závody. Myslím, že to půjde .

 pc190597.jpg

 cimg3978.jpg

pc190613.jpg pc190614.jpg

 

 

 

 

 

 

 

     

 

Náhledy fotografií ze složky Agility